Совместное заявление Альянса Украина и Сети ЛЖВ касательно ЗПТ

Альянс Украина и Сеть ЛЖВ подписали совместное заявление. Хочется верить, что следствием того, что Вы прочтёте ниже станет улучшение доступа и качества предоставляемых на сайтах ЗПТ мед. услуг в нашей стране. Верить и надеяться, что многие люди не будут со временем поставлены перед выбором: либо им отказываться от бупренорфина (эднока) и переходить на метадон, либо возвращаться к ПРОБЛЕМАМ и боли…

                                                          
 

Спільна заява

 
Вих. № 391
Від 30.03.2009 р.

 

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» щодо впровадження програм замісної підтримувальної терапії в Україні на термін з 1 квітня до 31 липня 2009 р.

Наші організації як основні реципієнти коштів за проектом 6 раунду Глобального Фонду для боротьби зі Снідом, туберкульозом та малярією «Підтримка з метою запобігання ВІЛ/СНІД, лікування і догляд для найуразливіших верств населення в Україні» спільно підтверджують, що впровадження програм замісної підтримувальної терапії (далі – ЗПТ) в Україні є ключовим компонентом проекту. Обидві організації вживатимуть усіх заходів для продовження ЗПТ в майбутньому за підтримки держави.
Враховуючи зацікавленість партнерів та з метою уникнення ризиків переривання програм ЗПТ, Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні (Альянс Україні) та Всеукраїнська мережа ЛЖВ (Мережа ЛЖВ) повідомляють про наступні принципи роботи та сфери відповідальності на період з 1 квітня до 31 липня 2009 року:
1) Альянс Україні та Мережа ЛЖВ спільно здійснили закупівлі необхідних медикаментів для запобігання переривання терапії щонайменше до кінця 2009 р. Наразі здійснюється чергова закупівля препаратів для створення запасу препаратів до середини 2009 року.
2) З 1 квітня 2009 року технічну та фінансову підтримку впровадження ЗПТ в медичних закладах, які розпочали його в рамках виконання проекту 1 раунду, буде продовжувати надавати та координувати Альянс Україна. Для забезпечення цієї діяльності Мережа ЛЖВ передасть Альянсу Україна відповідну частину коштів проекту 6 раунду Глобального Фонду.
3) Медичні заклади, в яких ЗПТ започаткована в рамках виконання проекту 6 рауну у 2008 – 2009 роках, отримуватимуть підтримку через Український інститут досліджень політики щодо громадського здоров’я відповідно до чинної угоди з Мережею ЛЖВ.
4) Мережа ЛЖВ звітуватиме до Глобального Фонду про виконання індикаторів за напрямом ЗПТ станом на 31 липня 2009 року за усією програмою 6-го раунду.
5) Альянс Україна звітуватиме про діяльність за напрямом ЗПТ на період з 1 квітня по 31 липня 2009 року відповідно до Положення про порядок звітності між Альянсом Україна та Мережею ЛЖВ. Положення буде спільно розроблене відділами МіО Мережи ЛЖВ та Альянсу Україна і додано до відповідної угоди.
6) Надання методичної та консультативної допомоги усім медичним закладам та здійснення моніторингу виконання програми здійснюватиметься Українським інститутом досліджень політики щодо громадського здоров’я відповідно до чинної угоди з Мережею ЛЖВ.
7) Впровадження ЗПТ буде здійснюватися відповідно до чинних наказів Міністерства охорони здоров’я України, в яких передбачено розвиток програм ЗПТ з використанням метадону та впровадження програм з використанням бупренорфіну. Враховуючи, що передбачено збільшення кількості пацієнтів у програмі, доступність ЗПТ буде зростати.
8) Альянс Україна та Мережа ЛЖВ вживатимуть заходів для інституалізації ЗПТ, розробки та розвитку нормативної бази ЗПТ, підвищення здатності органів державної влади та місцевого самоврядування до самостійного продовження та розширення ЗПТ.
9) Впровадження ЗПТ буде здійснюватися у тісній співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та головним позаштатним спеціалістом МОЗ України за спеціальністю «наркологія».

Повідомлення про подальший розвиток програм ЗПТ буде надіслано зацікавленим сторонам після погодження оновленого робочого плану та бюджету Національною Радою з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/Сніду та їх затвердженням Глобальним Фондом для боротьби зі Снідом, туберкульозом та малярією.

Виконавчий директор
МБФ «Міжнародний Альянс
з ВІЛ/СНІД в Україні
А. О. Клепіков

Голова Координаційної ради
ВБО «Всеукраїнська мережа людей,
які живуть з ВІЛ/СНІД»
В. О. Жовтяк

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *